1. Przyłączenie do sieci nowej nieruchomości:
2. Zmiana właściciela nieruchomości przyłączonej do sieci:
- złożenie wniosku w sprawie zawarcia umowy wraz z potwierdzeniem prawa dysponowania nieruchomością ( akt notarialny, umowa użyczenia, najmu nieruchomości) do wglądu oraz protokołu zdawczo-odbiorczego z podaniem numeru i stanu wodomierza.
-
Uwaga! Z chwilą śmierci Odbiorcy, umowa ulega wygaśnięciu.
Wobec czego, dalsze korzystanie przez współmieszkańców z usług związanych z poborem wody i/lub odprowadzaniem ścieków jest nielegalne tj. bezumowne.
Brak pisemnej umowy, uwzględniającej aktualny stan formalno-prawny nieruchomości, może skutkować zastosowaniem przez dostawcę usług zaopatrzenia w wodę i/lub odprowadzania ścieków, środków technicznych uniemożliwiających odbiorcy usług dalsze korzystanie z posiadanych przyłączy wodociągowych i/lub kanalizacyjnych.
Zgodnie z art. 28. ust. 1 i 4 Ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2020 r. poz. 2028)
Art. 28 ust. 1. "Kto bez uprzedniego zawarcia umowy, o której mowa w art. 6 ust. 1, pobiera wodę z urządzeń wodociągowych, podlega karze grzywny do 5000 zł".
Art. 28 ust. 4. "Kto bez uprzedniego zawarcia umowy, o której mowa w art. 6 ust. 1, wprowadza ścieki do urządzeń kanalizacyjnych, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny do 10 000 zł".
3. Dla mieszkańców m. Baranówka, Trzciniec, Wandzin:
- w celu skorzystania z limitu bezpłatnej wody oraz bezpłatnego oczyszczania ścieków należy dodatkowo złożyć potwierdzenia zameldowania na pobyt stały lub czasowy osób zamieszkałych na danej nieruchomości.
Szczegółowe informacje można uzyskać telefoniczne lub w siedzibie zakładu.